selam konya

burda sadece binlerce olaydan bir tanesi yazdım ben kadir kapıcı burda muhatab alınma bizleri eğitmek için muhatab alınma var yanlış anlaşılmasın

__________________________________________________________________________________________________

9 temmuz salı 2012 konya zaferde akşam üstü geziyorum 11 sularında karşıdan daha önce deşifre olan mitte bilgi toplayan beni gördü bende onu oooo napan ya sen kardeşim nasılsın bende sağol seni sormalı dedim hoş beş işte ben hemen konuya girdim ustacım bu ülkede ( o kadar ayakta uyuyan varken ) diye konuşmaya başladım beni çalıştığın teşkilat niye muhatab alıyor sizin mitte bilgi toplayanlarla karşılaşıyoruz zaman zaman onlar benim konuşmamı duydumu sabahleyin milli gazete yazarı mehmet şevket eygi beyin köşesinde bu muhatab alma sayısı 6000 ni buldu bu işin sırrı ne ben bundan rahatsızlık duymuyorum ama bu kadar muhatab alınmakta biraz garibime gidiyor dedim işte bu bilgiler mehmet şevket eygi beyin köşesinin birinci başlığı ne ayakta uyuyanlar hani ben mitle karşılaşınca dedimya o kadar ayakta uyuyan varken benle niye uğraşırsınız ve yazarın birinci köşe yazısında çoğu konuşma bana ait gelelim ikinci konuşmama sizin aracılığınzla mehmet şevket eygi beye mesajımı iletin onu en çok sevenlerden biriyim ondan allah razı olsun onunla ( dosluğumuz ve kardeşliğimiz bakidir ) mehmet bey müslümanları uyardığı içinde teşekkür ederim selamımı iletiniz siz dedim bunu şunu için konuştum bazen böyle konuştummu sizin teşkilata beni mehmet şevket eygi bey muhatab alıyor dedimmi mehmet şevket eygiye bilgi gidiyor sabahleyin köşesinde kızıyor bağırıyor işte o yüzden demek istediğim evet ben ikinci konuşmamda ne dedim mehmet şevket eygi beye mesajımı iletin dedim bu bilgiler aynen aktarılmış yazarın ikinci balığındaki ilk yazıya bakın muhterem kardeşim mesajınızı aldım diyor birde mite ben ne dedim (dosluğumuz bakidir) dedim ikinci başlığa bakın yani aşağıdaki linke tıkla gazete açılır oku ben mite diyorumki beni muhatab almayın diyorum sabahleyin gene köşesinde

ANA SAYFA Künye Yayın Akışı ReklamKonuk Defteri İletişim Frekans:12130 – S/R 27500 – Fec:5/6 – Polarizasyon: Vertical (DİKEY)

YURT ve DÜNYA
BÖLGEDEN
SPOR
EKONOMİ ve SAĞLIK
EĞİTİM ve BİLİM
İLGİNÇ VİDEOLAR
MEDYA
İSLAM
RÖPORTAJLAR
» GAZETE MANŞETLERİ

Seçiniz
Akşam
Birgün
Bugün
Cumhuriyet
Dünya
Fanatik
Fotomaç
Fotospor
Gözcü
Güneş
Hürriyet
Milli Gazete
Milliyet
Posta
Radikal
Referans
Sabah
Star
Takvim
Tercüman
Türkiye
Vakit
Vatan
Yeni Asya
Yeni Şafak
Zaman

Ayakta Uyuyanlar…
Memleketimizde ayakta uyuyan ne kadar çok insan var.

13:24 10 Temmuz 2012, Salı
Mehmet Şevket Eygi

Yatakta uyumak insanı dinlendirir, zindeleştirir ama ayakta uyumak çok kötü bir şeydir, kişiyi canlı cenaze (zombi) haline getirir.

Yürürken uyuyor, merdivenden çıkarken, inerken uyuyor, hep uyuyor.

Gözü açık ama uyuyor. Konuşurken, yer içerken uyuyor.

Uyutmuşlar onları.

Okulda uyutmuşlar, üniversitede uyutmuşlar.

En çok ayakta uyuyan Müslümanlara üzülüp acıyorum. Uyanık gibi görünerek uyuyanlar, Müslümana yakışmayacak laflar ediyor, işler yapıyor.

Uyanık Müslüman bir delikten çıkan tarafından iki kere sokulmaz. Ayakta uyuyanlar bin kere sokuluyor, yine ibret ve tedbir almıyor.

Uyanık Müslüman firasetlidir, ayakta uyuyanda firaset ne gezer.

Uyurgezerlere ne öğüt versen etkisi olmaz. Birleşin deseniz birleşmezler. İbadet edin namaz kılın deseler kılmazlar.

Bin ayakta uyuyanın, on uyanık kadar kıymeti olmaz.

Uyuyanlara en basit ve temel gerçekleri kabul ettiremezsiniz. Bildiklerini okurlar. Nuh derler Peygamber demezler. Yirmi dört saat, kah yatakta, kah ayakta uyuyanların en derin uykusu seher vakitlerindedir. Üzerlerine bir ağırlık basar bir ağırlık basar ki, namaz vakti onları uyandırabiline aşk olsun.

Ayakta uyuyan biri şeyhinin gavs olduğunu söylemişti bana. Peki öteki bin kadar gavs ne olacak dediğimde pek kızmıştı.

Şeriata göre haram olan şeyler yapan, lüks ve israf sergileyen, 60 bin liralık bir otomobil ihtiyacını pekala görebilecekken, 200 bin liralık pahalı bir otoya binen uyurgezere “İsraf etme” demiştim. Bana şöyle bağırmıştı: Zekatımı verdikten sonra istediğimi yaparım, karışma!

Ayakta uyuyanlardan biri rüşvet alıyordu. Haram gelir elde etmek senin için iyi olmaz dedim. Benim fetvam var, kötü düzenlerde kötü işler yapılır, rüşvet alınır demişti. Fetvayı kimden almış? Şeytan’dan mı?

Uyuyanlardan biri, gayr-i Müslimlerin de ehl-i necat ve ehl-i Cennet olduğuna inanıyordu. Bunun küfür olduğunu ayetlerle hadîslerle izah edildi kendisine iki saat. En sonunda, “Sen ne desen ben yine öyle inanacağım” dedi, kesti attı.

Ayakta uyuyan namaz kılıyor, oğlu kılmıyor… Oğluna namazı emr et dedik. Baktı, düşündü, tekrar düşündü, suratını astı, bir şey söylemeden kalktı gitti. Oğlu yüksek mühendis olacakmış…

Hem uyuyor, hem yürüyormuş. Yolda giderken bir çukura düşmüş. Dümdüz yolda güpegündüz bu besbelli çukura düştüğünün sebebini anlamamış. Ayakta uyuyanlar çukurlara düşerler. Çünkü onlar görür gibidir ama görmezler.

* (İkinci yazı)

Dostluğumuz ve Kardeşliğimiz Bâqidir

Muhterem kardeşimiz… Mesajınızı aldım, teşekkür ederim… Bendeniz profesyonel gazeteci ve yazar değilim. İlgi çekmek, başıma okuyucu toplamak, reyting yapmak gibi endişelerim yoktur. Polemikten hoşlanmam. Şahısların, kurumların yağcılığını yapmam. Bana göre boş, faydasız, hattâ zararlı olan, gaflete düşürücü konuları işlemem. Kesinlikle ısmarlama yazı yazmam.

Âhir zamanda yaşadığımız için vakit çok hızlı akıyor, hadiseler birbirini sür’atle kovalıyor. Ömrü 24 saat olan güncel vak’alar beni pek ilgilendirmez. İsterim ki, bugün yazdığım yazı, bundan on, hattâ elli sene sonra okunmaya layık olsun, ilgi uyandırsın, faydalı ve ibretli olsun.

Kendime verdiğim bir misyon vardır. Pek nâçiz, pek mütevâzı da olsa dinime, milletime, vatanıma, insanlığa faydalı olmak isterim. Hizmet edebildiğimi iddia etmem. Az da olsa edebiliyorsam ne mutlu bana.

Doğru bildiğim bazı konuları sık sık tekrarlarım. Aynı meâldeki eski yazılarımı tekrar yayınlatmam. Her defasında yeniden yazarım. Önemli bir gerçeği, çok faydalı bir uyarıyı, yapıcı bir tenkidi bir kere yazmak asla yeterli olmaz. Gerçeklerin, uyarıların tekrar edilmesi gereklidir.

Türkiye Müslümanlarının durumlarının pek parlak olmadığını düşünüyorum. Onları uyarmak benim vazifemdir.

Yazılarımı beğenmeyenler, tekrarlardan usananlar, okuyucum olmaktan vaz geçerlerse hiç darılmam ve üzülmem.

İslam esas itibarıyla müjdelerden, uyarılardan, hayırlı bilgilerden, teşviklerden, öğütlerden ibarettir. Benim vazifem, bütün aczime ve yetersizliğime rağmen hayırlı ve faydalı (olduğunu düşündüğüm) yazılar kaleme almaktır. Siz muhterem kardeşimizin dinî bir cemaate mensup olduğunu biliyorum. Cemaatinizi, başındaki zatı, faaliyet ve hizmetlerinizi övmemi istiyor ve bekliyorsunuz. Bunu yapamam. Şu anda bu memlekette on kadar büyük, yüz kadar orta, bin kadar küçük islâmî cemaat vardır. Hizmet ve faaliyetleri hayırlı olan sadece bir cemaati övmem doğru olmaz. Ya hepsini öveceksin, yahut övgü işini bırakacaksın. Hepsini övmeye de imkan yok.

Hem, Allah rızası için ihlâsla hayırlı işler yapanların övgüye mövgüye ihtiyacı yoktur.

Sizinle hayli kadim dostluğumuz, kardeşliğimiz ve muarefemiz bulunmaktadır. Bu dostluk cemaat ve tarikat dostluğu değil, iman ve İslam kardeşliğine dayalı bir dostluktur. Yazılarımı okusanız okumasanız, beğenseniz beğenmeseniz devam eder.

Cenab-ı Hak cümlemizi dinî, itikadî, ahlakî konularda ayak kaymasından, Şeriat-i Ahmediyye sınırlarının dışına çıkmaktan muhafaza buyursun; Kur’an, Sünnet, icmâ, Sevad-ı Azam ve cumhur-i ulema dairesinde ve cadde-i kübrasında sâbit-kadem olmayı ve hüsn-i hâtime nasip buyursun.

Selam ve hürmetlerimle.

Bu haber toplam 341 defa okunmuştur.

YORUMLAR – Toplam 0 Yorum Yapılmıştır.
Henuz Yorum Yapılmamış!
MEDYA, Kategorisinin Son Haberleri

Facebook’ta Skandal

Cübbeli Ahmet Hoca, reklam filminde!

Ahlâksızlığın Ve Rezaletin Başkenti

Kuran Hizmetkarları derneğinden program

Hasan Cemal’den ‘çapulcu’ kardeşlerine..

Erbakan: Cuma Günü tatil edilmeli…

’40 maddede iyi müslüman’ı yazdı!

Taksim’de bizi cambaza mı baktırıyorlar

İnternet medyasına duyuru…

Yazıcıoğlu’nun Kızına Bahçeli Şahitliği

» RÖPORTAJ

Taksim dersi II Gavurdan dost olmaz
Taksim ile sembolleşen ve iktidara tepkiden bir kaos düzlemine doğru yöneltilen olaylar iktidarıyla muhalefetiyle, medyasıyla siyasetçisiyle
» PANODAKİ

Saadet’ten 15 maddelik deklarasyon!
Saadet Partisi Başkanlık Divanı, kamuoyunda Gezi Parkı olayları olarak nitelendirilen gelişmeleri değerlendirmek üzere toplandı.
» ANKET
OVİT TÜNELİ SİZCE NEKADAR ÖNEMLİ?
ÇOK BÜYÜK ÖNEMİ VAR
ÇOKTAN BAŞLANMASI GEREKİRDİ
ARTIK BAŞLANSA
YAPILACAĞA BENZEMİYOR

Katılım : 3506 Oy

» ÇOK OKUNANLAR

Holstein Rize`ye alışamadı

Başbakan Erdoğan Yahudi mi?

Yarın bu güzergah trafiğe kapalı olacak!

Erdoğan ekonomide kriz mi

Ç.Rizespor, olağanüstü kongreye gitmiyor

10 YTL’Lik duaya soruşturma

İkizdere kaplıcası açılıyor

Ankara Üniversitesi’nden güzel haber

Rize’nin Ardeşen ilçesindeki trafik kaza

Kuyumcuyu kaçıranlar tutuklandı.
» HAVA DURUMU

İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa
Adıyaman
Afyon
Ağrı
Aksaray
Amasya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Düzce
Diyarbakır
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkari
Hatay
İçel
Iğdır
Isparta
K.Maraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kilis
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Şanlıurfa
Siirt
Sinop
Şırnak
Sivas
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak

» İSTATİSTİK
Aktif Ziyaretçi

165

Bugün Gelen

25737

Ana Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | E-Posta | Arsiv

Copyright 2007 Her Hakkı Saklıdır.
Rize Kaçkar Televizyonu – KackarTv.com.tr
Fikir ve Tasarım Rize Dizayn‘a AittirMis lahmacun
Bu reklamlar hakkında

Occasionally, some of your visitors may see an advertisement here.

Tell me more | Dismiss this message

Standart

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s